+371 25605580
Katlakalna 9A
Rīga, LV-1073

“CITRO” tīklā nodoti vairāk kā 6,3 miljoni dzērienu depozīta iepakojumu

Datums: 03. janvāris, 2023

Latvijas vietējo uzņēmumu apvienības “Latvian Retail Management” pārstāvēto mazumtirdzniecības veikalu tīklos “CITRO” un “ELDO”, kopš depozīta sistēmas ieviešanas, pircēji nodevuši vairāk nekā 6,3 miljonus dzērienu depozīta iepakojumu. Ikvienam pircējam ir iespēja nodot iegādāto depozīta dzērienu iepakojumu, saņemot par to atpakaļ iemaksāto depozīta maksu, tādējādi rūpējoties par apkārtējo vidi un samazinot vides piesārņojumu.

“Esam patiesi gandarīti, ka “CITRO” un “ELDO” tīkla veikalos izdevies veiksmīgi ieviest depozīta sistēmu, ko apliecina gan sasniegtie nodotā depozīta iepakojuma apjomi, gan pērn saņemtā atzinība – novērtējot “CITRO” tīklu kā vienu no pircējiem draudzīgākajiem depozīta punktiem reģionos, nodrošinot mazo depozīta sistēmas taromātu darbību. Jāatzīst, ka pircēji reģionos sākotnēji bija piesardzīgi un bija daudz jautājumu par depozīta sistēmas darbību, taču, pateicoties mūsu pārdevēju ieguldītajam darbam, mums ir izdevies veiksmīgi ieviest depozīta sistēmu “CITRO” un “ELDO” tīklā, nodrošinot tās pieejamību Latvijas reģiona iedzīvotājiem, vienlaikus rūpējoties par vidi un mazinot vides piesārņojumu tīrākai un zaļākai Latvijai,” norāda Imants Kelmers, “CITRO” un “ELDO” tīkla pārstāvis, “Latvian Retail Management” valdes priekšsēdētājs.

Mazumtirdzniecības veikalu tīklos “CITRO” un “ELDO” ir izvietoti vairāk kā 75 depozīta nodošanas punkti, kas ērti pieejami iedzīvotājiem Latvijas reģionos un pilsētās. Dzērienu depozīta iepakojumu ir iespējams nodot gan automatizētos depozīta nodošanas punktos jeb taromātos un kioskos, gan manuāli uz vietas “CITRO” tirdzniecības vietās. Nododot depozīta iepakojumu, ikvienam ir iespēja saņemt atpakaļ iepakojuma depozīta maksu 10 centu apmērā, ko pircējs ir samaksājis preces iegādes brīdī.

Kopš 2022.gada nogales ikvienam ir iespējams arī ziedot labdarībai savu depozīta maksu par nodotajiem depozīta iepakojumiem. Šobrīd ziedojumu iespējams novirzīt trīs dažādām labdarības iniciatīvām – Ukrainas bēgļu bērniem Latvijā, trūcīgiem senioriem vai dzīvnieku patversmēm visā Latvijā.

Rūpēs par vides ilgtspējas veicināšanu, no 2023. gada 1. janvāra depozīta sistēmā var nodot arī sīrupa un alkoholisko kokteiļu, kas veidoti uz spirta bāzes (ar alkohola saturu līdz 15%), stikla, plastmasas (PET) un skārdeņu iepakojumus, kā arī visu veidu alkoholiskos dzērienus PET pudelēs vai skārdenēs, kas ir marķēti ar Latvijas depozīta zīmi.

Lai nodrošinātu jauno depozīta produktu ienākšanu tirgū, noteikts pārejas periods līdz 2023. gada 30. jūnijam. Šajā laikā veikalu plauktos atradīsies gan dzērienu iepakojumi ar depozīta zīmi, gan bez tās, un veikalu plaukti ar jaunā tvēruma produktiem piepildīsies pakāpeniski. Savukārt ar 2023. gada 1. jūliju uz visu depozīta sistēmā iekļauto iepakojumu etiķetēm būs jāatrodas Latvijas depozīta zīmei.“CITRO” un “ELDO” tīklā var ziedot savu depozītu labdarībai

No šī gada 8. decembra “CITRO” un “ELDO” veikalu tīklu automatizētajos dzērienu depozīta iepakojuma nodošanas punktos jeb taromātos ir iespējams ziedot labdarībai savu depozīta maksu par nodotajiem iepakojumiem.

Lasīt vairāk

Rēzeknē atklāj lielāko “CITRO” veikalu Latgales reģionā

Turpinot mazumtirdzniecības veikalu tīkla “CITRO” paplašināšanu, Rēzeknē atklāts lielākais “CITRO” veikals Latgales reģionā, kas atradīsies jaunuzcelta tirdzniecības centra telpās, Stacijas ielā 20a. Tirdzniecības centra kop...

Lasīt vairāk

Atver jaunāko “ELDO” veikalu Ozolniekos

Vietējais Latvijas uzņēmumu mazumtirdzniecības veikalu tīkls “ELDO” paplašina veikalu tīklu un atver jaunāko “ELDO” veikalu Ozolniekos, Stadiona ielā 14.

Lasīt vairāk