+371 25605580
Katlakalna 9A
Rīga, LV-1073

“Latvijas Mazumtirgotāju Biedrība” paraksta sadarbības memorandu ar Zemkopības ministriju un nozari

Datums: 20. aprīlis, 2022

“Latvijas Mazumtirgotāju Biedrība”, kurā apvienojušies Latvijas pašmāju pārtikas mazumtirdzniecības zīmoli “ELVI” un “CITRO” parakstījuši sadarbības memorandu ar Zemkopības ministriju un citām nozari pārstāvošajām organizācijām par sadarbību pirmās nepieciešamības pārtikas preču - olu, gaļas, zivju, graudu un maizes produktu nepārtrauktai pieejamībai patērētājiem mazumtirdzniecības veikalos.

Krievijas kara Ukrainā ietekmē ir samazinājusies pārtikas ražošanas izejvielu un energoresursu pieejamība un palielinājušās to cenas. Tas, savukārt, jau atstājis tiešu negatīvu ietekmi uz pārtikas ražošanas pašizmaksu - tā jau ir pieaugusi un sagaidāms, ka vēl turpinās pieaugt. Nozari pārstāvošo organizāciju noslēgtais sadarbības memorands paredz ātrāku pirmās nepieciešamības pārtikas preču cenu izskatīšanu ārpus kārtas, lai arī turpmāk būtu iespējams nodrošināt nepārtrauktu pirmās nepieciešamības preču pieejamību iedzīvotājiem. Tādējādi tiek rasts risinājums kopīgiem spēkiem nodrošināt pēc iespējas mazāku iespējamo preču cenu kāpumu, lai tas būtu samērīgs un pieejams iedzīvotāju pirktspējai.

“Situācijā, kad Eiropā plosās karš, Latvijas spēja nodrošināt mūsu iedzīvotājus ar Latvijā ražotiem pirmās nepieciešamības pārtikas produktiem ir kļuvusi par mūsu valsts drošības jautājumu. Stiprināt šo drošības aspektu varam tikai ciešā visu iesaistīto pušu - valsts, pārtikas ražotāju un tirgotāju sadarbībā. Esmu gandarīts, ka mums kopā ir izdevies izveidot nepieciešamo diskusiju platformu, kas sekmēs visu iesaistīto pušu tālāku dialogu un sadarbību, kā arī ļaus risināt aktuālos jautājumus, lai veicinātu pārtikas ražotāju un tirgotāju kopdarbību. Šis ir lielisks paraugs, kā visas iesaistītās puses solidāri uzņemas atbildību, lai risinātu šī brīža izaicinājumus un pielāgotos jaunajiem apstākļiem,” uzsver zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

“Vienota izpratne un konstruktīva sadarbība ir memoranda ilgtspējīgas darbības pamatā. Šajos sarežģītajos ģeopolitiskajos un ekonomiskajos apstākļos ir ļoti svarīgi spēt visiem kopā sadarboties vienota mērķa vārdā, lai atbalstītu Latvijas ražotājus un nodrošinātu nepārtrauktu pārtikas preču pieejamību iedzīvotājiem. Esmu pārliecināts, ka memorandā ietvertās vienošanās ļaus elastīgi reaģēt uz neprognozējamām un straujām cenu izmaiņām nākotnē, tādējādi izvairoties no liekas ažiotāžas par atsevišķu pārtikas preču deficītu,” skaidro Imants Kelmers, “Latvijas Mazumtirgotāju Biedrība” valdes loceklis, “CITRO” un “ELDO” tīkla pārstāvis.

Sadarbības memorandu parakstīja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, Latvijas pārtikas ražotāji - biedrība "Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija", kooperatīvā sabiedrība "Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība", biedrība "Latvijas Apvienotā putnkopības nozares asociācija", kā arī tirgotāji – biedrība "Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija", biedrība "Latvijas Tirgotāju asociācija" un biedrība "Latvijas Mazumtirgotāju biedrība".Ieguldot 1 miljonu eiro, “CITRO” paplašina veikalu tīklu Rīgā

Vietējais Latvijas uzņēmumu mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paplašina veikalu tīklu Rīgā, atverot jaunāko “CITRO” veikalu Āgenskalnā. Kopumā, ieguldot 1 miljonu eiro zīmola koncepta – “Svaigums ikdienai!” attīstīšan...

Lasīt vairāk

Aicina droši iepirkties “CITRO” un “ELDO” tīklu veikalos

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem no šī gada 1.marta būtiski tiek atviegloti Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktie drošības pasākumi tirdzniecībā, bet no 1.aprīļa ierobežojumus plānots atcelt.

Lasīt vairāk

“CITRO” un “ELDO” tīkls aptur preču iepirkumu no Krievijas un Baltkrievijas

Latvijas vietējo uzņēmumu apvienība “Latvian Retail Management”, kas pārstāv mazumtirdzniecības veikalu tīklus “CITRO” un “ELDO”, ir apturējusi Krievijā un Baltkrievijā ražotu preču iepirkumu. Šāds lēmums pieņemts paužot atb...

Lasīt vairāk